Olimpiade, concursuri, 2021-2022


Nr. crt. Olimpiada/Concursul Nume si prenume elev Clasa Premiul (punctajul) Profesor îndrumător
Municipiu National
1 OLIMPIADA DE LIMBA SI LITERATURA ROMANA GRUEA ERICK CRISTIAN 10 C 85 PARTICIPARE CRISTEA FLORENTINA
2 OLIMPIADA “LECTURA CA ABILITATE DE VIATA” NISTOR DARIA 11 D 54 CRISTEA FLORENTINA
3 OLIMPIADA “LECTURA CA ABILITATE DE VIATA” RADU MARIA RUXANDRA 12 A 50 CRISTEA FLORENTINA
4 OLIMPIADA “LECTURA CA ABILITATE DE VIATA” OȚA LIVIA MARIA 11 H 58 MENȚIUNE SPECIALĂ ISPAS CAMELIA
5 CONCURSUL ”TINERE CONDEIE” ROTARU MARIA IOANA 12 A II CRISTEA FLORENTINA
6 CONCURSUL ”TINERE CONDEIE” CIOBANU DELIA IOANA 10 C MENȚIUNE CRISTEA FLORENTINA
7 CONCURSUL ”TINERE CONDEIE” DRĂGOI ANTONIO 11 G MENȚIUNE LAZARIUC RAMONA
8 CONCURSUL ”TINERE CONDEIE” SĂRĂȚEANU DRAGOȘ MIHAI 10 A MENȚIUNE NEDELCU CARMEN
9 CONCURSUL ”TINERII DEZBAT” IONESCU MĂDĂLINA 11 E I (INDIVIDUAL) CALIFICATĂ CRISTEA FLORENTINA
10 CONCURSUL ”TINERII DEZBAT” DEBRICEAN – ȘUMUDICĂ DIANA 10 E MENȚIUNE (ECHIPĂ) CRISTEA FLORENTINA
11 CONCURSUL ”TINERII DEZBAT” MIHĂILĂ YASMINE 10 E MENȚIUNE (ECHIPĂ) CRISTEA FLORENTINA
12 OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ OȚA LIVIA MARIA 11 H III MENȚIUNE SPECIALĂ LEMNEAN IRINA
13 OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ MAREȘ LEONARD VIOREL 11 D MENȚIUNE LEMNEAN IRINA
14 OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ BLEOANCĂ MIRCEA MARIAN 11 G MENȚIUNE BĂLĂICAN CRISTINA
15 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ DUMITRU F.M. ANTONIA THEODORA 9 III CIULEA ANCA
16 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ SAN PETRU H.I. MARA TEODORA 9 MENȚIUNE TOMESCU LIANA
17 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ TAGIRTA I.A.SONIA MARIA 9 MENȚIUNE TOMESCU LIANA
18 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ GRIGORE G.REBECA FLORENTINA 9 III DOSPINESCU MONICA
19 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ PIRVU I.ION DANIEL 9 MENȚIUNE DOSPINESCU MONICA
20 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ FLESCHIU R.D. DAVID MIHAI 9 MENȚIUNE DOSPINESCU MONICA
21 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ HANGANU-CUCU R. ILINCA 9 MENȚIUNE DOSPINESCU MONICA
22 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ CRISTEA G.F. DAVID ANDREI 9 MENȚIUNE DOSPINESCU MONICA
23 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ DESPA  V.C.CATALIN 10 MENȚIUNE DOSPINESCU MONICA
24 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ MIHALACHE A.ANA  MIRUNA 10 MENȚIUNE TOMESCU LIANA
25 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ TRAISTARU M.ANTONIA 10 III TEODOROPOL SIMONA
26 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ DAINEANU L. MIHNEA ANDREI 10 III NEAȚU ROXANA
27 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ ENACHE M. MIRUNA MARIA 10 III NEAȚU ROXANA
28 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ MANEA I.M. MARIUS 10 III TEODOROPOL SIMONA
29 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ MARGHESCU  A.COSETTE 10 III TEODOROPOL SIMONA
30 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ CIOCAN A.GABRIEL CRISTIAN 10 MENȚIUNE NEAȚU ROXANA
31 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ BARBU P.C. ANDRADA MARIA 11 II TOMESCU LIANA
32 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ BELCIUG I.MATEI 11 III CIULEA ANCA
33 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ DINESCU V.DARIA IOANA 11 III NEAȚU ROXANA
34 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ IONICA P.ILINCA 11 MENȚIUNE TEODOROPOL SIMONA
35 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ BOGDAN D.N. ALEXANDRU IONUT 11 MENȚIUNE NEAȚU ROXANA
36 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ IONESCU MADALINA TEODORA 11 MENȚIUNE TEODOROPOL SIMONA
37 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ LOPOTARU V.C. MATEI STEFAN 11 I PARTICIPARE DOSPINESCU MONICA
TEODOROPOL SIMONA
38 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ TARANU I.C. MIHAI 11 III DOSPINESCU MONICA
39 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ OSNEA M. ALEXANDRU DRAGOS 11 MENȚIUNE DOSPINESCU MONICA
40 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ BAHRIN A. ADRIAN 11 TEODOROPOL SIMONA
41 OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ FETCU R.C. MARIA CLARA 12 III CIULEA ANCA
42 PREZENTĂRI DE LUCRĂRI ÎN LIMBA ENGLEZĂ PE TEME DE CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ANGLO-SAXONĂ STOLERIU DAN 12 B I NEAȚU ROXANA
43 PREZENTĂRI DE LUCRĂRI ÎN LIMBA ENGLEZĂ PE TEME DE CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ANGLO-SAXONĂ CRISTESCU RAREȘ 12 B I NEAȚU ROXANA
44 PREZENTĂRI DE LUCRĂRI ÎN LIMBA ENGLEZĂ PE TEME DE CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ANGLO-SAXONĂ DIȚU TUDOR 12 B I NEAȚU ROXANA
45 PREZENTĂRI DE LUCRĂRI ÎN LIMBA ENGLEZĂ PE TEME DE CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ANGLO-SAXONĂ EANA CRISTIAN 12 B I NEAȚU ROXANA
46 PREZENTĂRI DE LUCRĂRI ÎN LIMBA ENGLEZĂ PE TEME DE CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ANGLO-SAXONĂ POPA IOAN 12 B I NEAȚU ROXANA
47 PREZENTĂRI DE LUCRĂRI ÎN LIMBA ENGLEZĂ PE TEME DE CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ANGLO-SAXONĂ BARBU ANDRADA 11 G I TOMESCU LIANA
48 PREZENTĂRI DE LUCRĂRI ÎN LIMBA ENGLEZĂ PE TEME DE CULTURĂ ȘI CIVILIZAȚIE ANGLO-SAXONĂ MOCANU FRANCO 11 G I TOMESCU LIANA
49 OLIMPIADA DE LIMBA LATINĂ GRIGORE IONUȚ DANIEL 9 G MENȚIUNE CALIFICAT CIUCĂ IOANA
50 OLIMPIADA DE ISTORIE DUȚOIU IOANA 10 H I CĂPLESCU IULIANA MARIA
51 OLIMPIADA DE ISTORIE TECUCEANU DENISE 10 G I
52 OLIMPIADA DE ISTORIE BUTUCARU RUXANDRA 10 H II CĂPLESCU IULIANA MARIA
53 OLIMPIADA DE ISTORIE MUȘAT ALEXANDRA 10 G II CĂPLESCU IULIANA MARIA
54 OLIMPIADA DE ISTORIE ALEXANDRU RALUCA 10 H MENȚIUNE CĂPLESCU IULIANA MARIA
55 OLIMPIADA DE ISTORIE DICU ADELINA 10 G MENȚIUNE CĂPLESCU IULIANA MARIA
56 OLIMPIADA DE ISTORIE ILIE-GOGA CRISTINA 12 G MENȚIUNE CĂPLESCU IULIANA MARIA
57 OLIMPIADA DE ISTORIE REPEDE ANDREI 12 H CĂPLESCU IULIANA MARIA
58 OLIMPIADA DE ISTORIE BORCAN ANDREEA 12 G CĂPLESCU IULIANA MARIA
59 OLIMPIADA DE ISTORIE ȘERBAN MARINELA 12 G CĂPLESCU IULIANA MARIA
60 CONCURSUL ”MEMORIA HOLOCAUSTULUI” DOGARU SEBASTIAN 10 C I CĂPLESCU IULIANA MARIA
61 SIMPOZION NAȚIONAL ”MONARHIA ÎN ROMÂNIA” MARGHESCU COSETTE 10 B I CĂPLESCU IULIANA MARIA
62 SIMPOZION NAȚIONAL ”MONARHIA ÎN ROMÂNIA” ENACHE MIRUNA 10 D III CĂPLESCU IULIANA MARIA
63 OLIMPIADA DE  ISTORIE FUNDEANU MARIA 9 H III MENȚIUNE MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
64 OLIMPIADA DE  ISTORIE CAȘULSCHI ȘTEFAN 11 H MENȚIUNE MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
65 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) DUMITRESCU ALEXIA 11 A I MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
66 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) PRUNĂ MARIA 10 A I MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
67 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) NICULAE ANDA 11 B PREMIUL DE COMPOZIȚIE –SECȚIUNEA AFIȘ MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
68 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) TELEGARU CRISTIANA 9 H III MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
69 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) KIZIL EVA DENIZ 9 D MENȚIUNE (SECȚIUNEA CREAȚIE PLASTICĂ) MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
70 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) BUGHIANU MATEI

IVĂNEL PETRU

9 H II MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
71 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) KIZIL EVA DENIZ 9 D III (SECȚIUNEA CREAȚIE PUBLICITARĂ) MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
72 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) BERCIU DARIAN 9 H MENȚIUNE MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
73 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) NEDELCU BIANCA 9 H III MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
74 CONCURSUL MUNICIPAL „SĂ DESCOPERIM ÎMPREUNĂ ROMÂNIA AUTENTICĂ” (C.A.E.M. – A11 POZIȚIA 7) KIZIL EVADENIZ 9 D III (SECȚIUNEA CREAȚIE LITERARĂ) MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
75 CONCURSUL „MEMORIA HOLOCAUSTULUI” MARINESCU ALEX 11 B II MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
76 OLIMPIADA DE GEOGRAFIE FUNDEANU MARIA 9 H III PREMIUL SPECIAL PETRE FLORIN  BOGDAN
77 OLIMPIADA DE GEOGRAFIE TUDOSĂ ANA GABRIELA 10 C III PETRE FLORIN  BOGDAN
78 OLIMPIADA DE GEOGRAFIE OȚA LIVIA MARIA 11 H MENȚIUNE PETRE FLORIN  BOGDAN
79 OLIMPIADA DE GEOGRAFIE REPEDE ANDREI 12 H MENȚIUNE PETRE FLORIN  BOGDAN
80 CONCURS NAȚIONAL ”GEOMONDIS” DRĂGAN LARISA 9 E I – ETAPA REGIONALĂ (ECHIPAJ) PARTICIPARE PETRE FLORIN  BOGDAN
81 CONCURS NAȚIONAL ”GEOMONDIS” TUDOSĂ ANA GABRIELA 10 C I – ETAPA REGIONALĂ (ECHIPAJ) PARTICIPARE PETRE FLORIN  BOGDAN
82 CONCURS NAȚIONAL ”GEOMONDIS” CAȘULSCHI ȘTEFAN 11 H I – ETAPA REGIONALĂ (ECHIPAJ) PARTICIPARE PETRE FLORIN  BOGDAN
83 CONCURS NAȚIONAL ”GEOMONDIS” REPEDE ANDREI 12 H I – ETAPA REGIONALĂ (ECHIPAJ) PARTICIPARE PETRE FLORIN  BOGDAN
84 OLIMPIADA DE CHIMIE DESPA CĂTĂLIN 10 F MENȚIUNE MENȚIUNE DUMITRESCU IULIANA
85 OLIMPIADA DE RELIGIE DRAGOMIR A.V. ANA-IASMINA 9 F III OPRIȘA MIHAI
86 OLIMPIADA DE RELIGIE VORONCA Ș.F. IRINA 9 H II OPRIȘA MIHAI
87 OLIMPIADA DE RELIGIE URSAN E. IOANA-ALEXANDRA 9 F I PARTICIPARE OPRIȘA MIHAI
88 OLIMPIADA DE RELIGIE PAMACAI D.P. ANDREI-FILIP 10 H II PARTICIPARE OPRIȘA MIHAI
89 OLIMPIADA DE RELIGIE MARIN M. NECTARIA 11 F III OPRIȘA MIHAI
90 OLIMPIADA DE RELIGIE IORGU M. ANDREI 11 D I PREMIUL SPECIAL OPRIȘA MIHAI
91 OLIMPIADA DE RELIGIE ȚĂPESCU M. ANA-MARIA 12 I I OPRIȘA MIHAI
92 OLIMPIADA DE RELIGIE UNGUREANU V. ELISABETA 12 G I PARTICIPARE OPRIȘA MIHAI
93 CONCURSUL DE ESEURI RUGĂCIUNEA ȘI IUBIREA MILOSTIVĂ ALEXANDRU V.Ș. RALUCA-MIHAELA 10 H I OPRIȘA MIHAI
94 OLIMPIADA DE BIOLOGIE ZAMFIR ANDREEA ELENA 9 III URDEA CARMINA
95 OLIMPIADA DE BIOLOGIE PINTICĂ  ALEXIA MARIA 9 MENȚIUNE URDEA CARMINA
96 OLIMPIADA DE BIOLOGIE CIRIMPEI LUCA CIPRIAN 9 MENȚIUNE URDEA CARMINA
97 OLIMPIADA DE BIOLOGIE CHIRIAC MARIA ALEXANDRA 10 III CALIFICATĂ URDEA CARMINA
98 OLIMPIADA DE BIOLOGIE RUSU MONICA ANDREEA 10 III DOBRA ELENA
99 OLIMPIADA DE BIOLOGIE MOȚOC DELIA BIANCA 10 MENȚIUNE URDEA CARMINA
100 OLIMPIADA DE BIOLOGIE PÎRLECI CRISTIAN 11 MENȚIUNE DOBRA ELENA
101 OLIMPIADA DE BIOLOGIE SPĂTARU GABRIEL 11 MENȚIUNE DOBRA ELENA
102 SIMPOZION „SIMBOLURI ÎN UNIVERSUL CUNOAȘTERII” MANEA ALEXIA 12A II IANCU EMILIA
103 SIMPOZION „SIMBOLURI ÎN UNIVERSUL CUNOAȘTERII” LEPĂDATU MARA 12A II IANCU EMILIA
104 CONCURSUL DE MATEMATICA ȘI INFORMATICA AL FACULTĂȚII DE MATEMATICĂ ȘI INFORMATICĂ ANTOFI VLADIMIR 12 A II ( ADMIS LA FACULTATE FARA EXAMEN) IANCU EMILIA
     105. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ RUSE ROBERT FLORENTIN 10D PARTICIPARE DIMITRIU RODICA
     106. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ ROBESCU MATEI GABRIEL 10D PARTICIPARE DIMITRIU RODICA
     107. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ STRAT RAREŞ ANDREI 10D PARTICIPARE DIMITRIU RODICA
     108. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ BĂRBULESCU ALEXANDRA 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     109. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ BIDILICĂ GEORGE GABRIEL 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     110. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ MAFTEI ALEXANDRA MARIA 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     111. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ MANOLESCU VLAD ANDREI 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     112. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ NEACŞU RAREŞ IOAN 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     113. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ PRODAN ERIC ALEXANDRU 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     114. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ SIMION VLAD MIHAI 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     115. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ STĂNESCU MATEI GABRIEL 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     116. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ GHITĂ ILIE FLORIN 11A PARTICIPARE MIHAI RODICA GABRIELA
     117. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ TACHE GEORGE SEBASTIAN 11A MENȚIUNE MIHAI RODICA GABRIELA
     118. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ FURTUNĂ IONUŢ DRAGOŞ 11A PARTICIPARE MIHAI RODICA GABRIELA
     119. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ DRĂGAN DRAGOŞ NICOLAE 9D PARTICIPARE MIHAI RODICA GABRIELA
     120. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ BOTEZAN MARIUS 10 PARTICIPARE MICU ALINA
     121. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ DOGARU SEBASTIAN 10 PARTICIPARE MICU ALINA
     122. OLIMPIADA DE INFORMATICĂ GRUEA ERIK 10 PARTICIPARE MICU ALINA
     123. OLIMPIADA DE TIC CIUCĂ DRAGOȘ NICOLAE 9A PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     124. OLIMPIADA DE TIC STĂNESCU MATEI GABRIEL 9A PARTICIPARE PARTICIPARE BOBOC EUGENIA
     125. OLIMPIADA DE TIC BOTEZAN MARIUS DAMIAN 10C PARTICIPARE PARTICIPARE MICU ALINA
     126. ASUS Challenge 2022 MANOLESCU  VLAD ANDREI 9A I BOBOC EUGENIA
     127. ASUS Challenge 2022 TOADER VLAD 11C I DIMITRIU RODICA
     128. ASUS Challenge 2022 ANTOFI V. VLADIMIR 12A I DIMITRIU RODICA
     129. ASUS Challenge 2022 VIŞAN A. RAREŞ ANDREI 12A I DIMITRIU RODICA
     130. ASUS Challenge 2022 ZAMFIROIU MIHAI ALEXANDRU 11A I MIHAI RODICA GABRIELA
     131. CONCURSUL NAȚIONAL  iTEC 2022 – Universitatea Politehnică din Timișoara GHEORGHIU CAMELIA GEORGIANA 11A II MIHAI RODICA GABRIELA
     132. CONCURSUL NAȚIONAL  iTEC 2022 – Universitatea Politehnică din Timișoara GHEORGHIU MARIA CRISTINA 11A II MIHAI RODICA GABRIELA
     133. Concurs transdisciplinar CUZA SMART

(vezi diplomă)

ȘAHIAN ANDREI TUDOR
DRĂGAN DRAGOȘ NICOLAE
GÎTLAN TUDOR DANIEL
DRAGOMIR ANA IASMINA
9 III CONSTANTINESCU MĂDĂLINA
IONIȚĂ GEANINA
SHAJAANI IULIANA
URDEA CARMINA
     134. Concurs transdisciplinar CUZA SMART

(vezi diplomă)

BREBENEL LEONARD CRISTIAN
IORGU ANDREI
ENACHE CRISTINA
TICA ALEXANDRU DUMITRU
11 II CONSTANTINESCU MĂDĂLINA
IONIȚĂ GEANINA
DUMITRESCU IULIA
URDEA CARMINA
     135. Concurs transdisciplinar CUZA SMART
(vezi diplomă)
ANTOFI VLADIMIR
IONIȚĂ FLORIN TEODOR
DIȚU TUDOR ADRIAN
STANCIU EANA ANDREEA
12 III IANCU EMILIA
IONIȚĂ GEANINA
GRADU SORIN
URDEA CARMINA
136. Olimpiada de limba franceză OȚA LIVIA MARIA 11H III MENȚIUNE SPECIALĂ LEMNEAN IRINA
137. Olimpiada de limba franceză MAREȘ LEONARD VIOREL 11D MENȚIUNE LEMNEAN IRINA
138. Olimpiada de limba franceză BLEOANCĂ MIRCEA MARIAN 11 MENȚIUNE BĂLĂICAN VIOLETA
139. Simpozionul Copliărie-fericire, CAEM 2022, D-A3, pg.9, poziția 12 MAREȘ LEONARD VIOREL 11D PREMIUL I(eseu literar) LEMNEAN IRINA

REZULTATE PARTICIPARE LA CONCURSURI INTERNAȚIONALE

NR. CRT. DENUMIRE CONCURS NUME ȘI PRENUME ELEV CLASA PREMIUL PROFESOR ÎNDRUMĂTOR
1 CONCURSUL INTERNAȚIONAL ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ EDIȚIA A II-A – ORGANIZAT DE ASOCIAȚIA CULTURALĂ „ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ” ÎN PARTENERIAT CU FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA DIN BUCUREȘTI, FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA BABEȘ-BOLYAI DIN CLUJ OȚA LIVIA 11 H III MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
2 CONCURSUL INTERNAȚIONAL ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ EDIȚIA A II-A – ORGANIZAT DE ASOCIAȚIA CULTURALĂ „ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ” ÎN PARTENERIAT CU FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA DIN BUCUREȘTI, FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA BABEȘ-BOLYAI DIN CLUJ BADIU MARIA 11 H MENȚIUNE MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
3 CONCURSUL INTERNAȚIONAL ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ EDIȚIA A II-A – ORGANIZAT DE ASOCIAȚIA CULTURALĂ „ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ” ÎN PARTENERIAT CU FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA DIN BUCUREȘTI, FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA BABEȘ-BOLYAI DIN CLUJ NIȚU TEODORA 11 H MENȚIUNE MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN
4

 

CONCURSUL INTERNAȚIONAL ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ EDIȚIA A II-A – ORGANIZAT DE ASOCIAȚIA CULTURALĂ „ISTORIA DIN CASĂ ÎN CASĂ” ÎN PARTENERIAT CU FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA DIN BUCUREȘTI, FACULTATEA DE ISTORIE, UNIVERSITATEA BABEȘ-BOLYAI DIN
CLUJ
ROTARU COSMIN 11 G

 

MENȚIUNE

 

MEHEDINȚEANU DUMITRU FLORIN

 

 

 

5

CONCURSUL INTERNAȚIONAL DE MATEMATICĂ APLICATĂ ” CANGURUL” ANTOFI VLADIMIR
IONIȚĂ FLORIN
XII A
XIIA
I
III
IANCU EMILIA
IANCU EMILIA
REZULTATE OLIMPIADE, CONCURSURI – CATEDRA EDUCAȚIE FIZICĂ
Nr.
Crt.
Olimpiada/ Concursul Nume şi prenume elev Clasa   Premiul
(punctajul)
Profesor îndrumător
Sector Municipiu Național/
Interjud.
1 Olimpiada Națională a Sportului Școlar
Tenis de masă fete și băieți
Petrache Theodora 12I Loc I
Calificare Națională
Participare
faza naț
Petrescu Irina
Georgescu Luca 10F Loc III
2 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar
Baschet fete
Botea Maria 9G, Petrescu Eliana 9F, Sârbu Larisa 9C, Sârbu Bianca 9B, Donose Ilinca 9F, Nemuc Andrea 12C, Nuțu Bianca 10F, Bezea Andreea 11A, Covei Daria 11A, Liță-Doicescu Maria 11F, Mocanca Daria 11F, Posoiu Alexia 10A, Ghinea Irina 12E, Dună Stephanie 12B 9-12 Loc I
Calificare Municipiu
Loc I
Calificare Națională
Loc V Națională Petrescu Irina
3 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar Pentatlon fete Suditu Alexandra 10B I
Calificare Națională
Participare
faza naț
Petrescu Irina
4 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar  Volei fete Soare Ana Maria 12B, Păun Daria 12I, Zlătaru Andra 12I, Hideg Runa 9A, Bugheanu Alexia 9D, Ungureanu Cristina 9E, Bezea Andreea 11A, Drăgan Larisa 9E, Copcic Alina 10H, Sandu Andrea 10E 9-12 Loc III Petrescu Irina
5 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar   Volei băieți Vișan Rareș 12A, Nicolae Augustin 12A, Țuțulan Ioan 12A, Cergan- Stănescu Ricardo 11D, Spătaru Gabriel 11C, Popazu George 11C, Constantin Gabriel 11C, Drăgan Mihai 11C, Dumitru Vlad 12E, Grancea Radu 12E, Dobreanu Ștefan 10B 9-12 Loc II Petrescu Irina
6 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar
Cros fete
Suditu Alexandra 10B Loc I
Calificare Națională
Participare
faza naț
Petrescu Irina
7 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar
Cros băieți
Butnaru Mihai 12I Loc I
Calificare Națională
Participare
faza naț
Neacșu Ionuț
8 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar Pentatlon băieți Cernea Alexandru 12I Loc I
Calificare Națională
Neacșu Ionuț
9 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar
Fotbal băieți
Caloiu Andrei 11C, Roescu Matei 11B, Andrei Alexandru 11C, Butnaru Mihai 12I, Anghel David 10C, Rădoi Mario 12G, Barbir Roberto 12I, Scorțea Teofil 9C, Pătrașcu Robert 9B, Tudor Florian 11A 9-12 Loc I
Calificare municipiu
Loc III Neacșu Ionuț
10 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar Fotbal fete Zlăteanu Bianca 9F, Enastescu Ioana 9G, Matei Natalia 9G, Sandu Andreea 10E, Chirpisizu Gabriela 10E, Petrache Theodora 12I, Bezea Andreea 11A, Prună Așexandra 10A, Bebu Ilinca 10A 9-12 Loc II Neacșu Ionuț
11 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar Baschet băieți Toda Tudor 12A, Stănilă Radu 10A, Dobrescu Emilian 9F, Costache Tudor 9F, Pîrvu Remus 10C, Luca Mihai 10C, Dumitru Vlad 12E, Grancea Radu 12E, Ciocan Gabriel 10B 9-12 Loc II Neacșu Ionuț
12 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar Șah fete și băieți Constantin Vlad 11F Loc I
Calificare Națională
Participare Neacșu Ionuț
Crăciun Lucia 11F Loc II
13 Cupa Preuniversitară USH Tenis de câmp Drăgan Larisa
Bărbulescu Alexandra
Ciolcan Alexandru
9E
9A
9A
Loc II
Loc III
Mențiune
Petrescu Irina
14 Cupa Preuniversitară USH Baschet Nemuc Andrea 12C, Petrescu Eliana 9F, Botea Maria 9G, Donose Ilinca 9F, Liță-Doicescu Maria 11F, Nuțu Bianca 10F, Bezea Andreea 11A, Pop Matei 11E, Dobrinescu Tudor 11A, Spataru Horia 11F, Serafimovici Bogdan 11D, Neațu Adrian 11D, Beju David 10C, Ghircoiaș Cezar 9B, Cristea David 9B, Ciocan Gabriel 10B, Popazu George 11C 9-12 – Loc I baschet 3×3 fete
– Loc II
baschet 3×3 băieți
– Loc II
baschet mixt
Petrescu Irina
15 Concurs transnațional ”Tradiții de Crăciun”
(cultural-artistic si creații)
Zoana Diana, Oroviceanu Ruxandra, Moga Medeea, Lambru Daria, Popescu Diana, Chis Nicoleta 11D Loc III
interjud
Petrescu Irina
Zoana Diana, Oroviceanu Ruxandra, Moga Medeea, Lambru Daria, Popescu Diana, Chis Nicoleta, Iorgu Andrei, Mares Leonard, Cergan Ricardo, Neatu Adrian 11D Loc III
interjudeț
Petrescu Irina
Dragan Larisa, Zabet Miruna 9E Loc III
interjud
Petrescu Irina
Radu Ruxandra 12A Loc I
interjud
Petrescu Irina
Prodan Robert 12F         – Loc II
interjud
Petrescu Irina
Ungureanu Cristina 9E Loc III
interjud
Petrescu Irina
16 Concurs interjudețean
”Lumea Dansului”
Bulumac Ruxandra (dans ritmic) 12G Loc I
interjud
Petrescu Irina
Dîrlă Rianna (dans ritmic) 9B Loc I
interjud
Petrescu Irina
Nistoraș Elena (dans de societate)
Dobreanu Ștefan
9D
10B
Loc III
interjud
Petrescu Irina
Iamandei Andrei (dans sportiv)
Eftimie Diana
10C
11F
Loc II
interjud
Petrescu Irina
Zoana Diana, Oroviceanu Ruxandra, Moga Medeea, Lambru Daria, Popescu Diana, Chis Nicoleta
(dans popular)
11D Mențiune
interjud
Petrescu Irina
17 70 de ani aniversari – Palatul Copiilor Timișoara – Porți spre trecut, ferestre spre viitor (concurs cultural-artistic) Ghiță Ștefania 12C Locul I
Național
Petrescu Irina
Schinteie Ana-Maria 11C Locul II
Național
Petrescu Irina
Radu Ruxandra 12A Marele Premiu
Național
Petrescu Irina
18 Concurs internațional ”Datini din satul de altădată” Marghescu Cosette 10B Loc II Petrescu Irina
Dimitriu Eva Clara 10B Loc III
Niculae Anda 11B Loc III